אסמא אגבארייה זחאלקה (اسماء اغبارية زحالقة; נולדה בשנת 1974) היא עיתונאית ופעילה פוליטית ערבייה-ישראלית העומדת בראש מפלגת דע"ם – ארגון הפעולה הדמוקרטי.

אגבארייה נולדה וגדלה ביפו. בשנת 1995, לאחר שהשלימה תואר אקדמי בספרות ערבית ובחינוך והוראה, החלה לערוך את מגזין "אלסבאר", גרסתו הערבית של מגזין "אתגר". בזמן עבודתה החלה אסמא לפעול פוליטית-חברתית; היא הצטרפה למפלגת דע"ם, נאבקה למען זכות הדיור ביפו ופעלה לשיפורם של רמת החינוך ושל מעמד האישה. בשנת 2000 ייסדה אגבארייה וניהלה את סניף מען - עמותה לסיוע לעובדים בירושלים, עמותה שנועדה לסייע לפועלים ולמובטלים במזרח ירושלים. בשנת 2002 עברה לסניף העמותה באזור המשולש, שם פעלה בפרויקטים למציאת תעסוקה לפועלים ולמובטלים בתחומים שונים ולחינוך בני נוער. כמו כן החלה לרכז פרויקט להגנה על מובטלים נפגעי תוכנית ויסקונסין.

בבחירות לכנסת ה-15 התמודדה אגבארייה במקום השלישי ברשימת דע"ם לכנסת. בבחירות לכנסת ה-16, ה-17 וה-18 התמודדה אגבארייה בראשות הרשימה. בכל המקרים לא עברה הרשימה את אחוז החסימה, ואגבארייה לא נבחרה לכנסת.

בנובמבר 2008 התמודדה אגבארייה על ראשות עיריית תל אביב-יפו ועל מקום במועצת העיר בראש רשימת דע"ם, שהתמודדה לראשונה בבחירות המקומיות. היא עצמה זכתה ב-0.45% מקולות הבוחרים והרשימה בראשותה לא עברה את אחוז החסימה.